Styropapa, o nazwie handlowej "Płyta PW 11", wykonywana jest przez jednostronne lub dwustronne oklejenie płyt styropianowych odmiany EPS-80 dach-podłoga lub EPS-100 papą asfaltową podkładową na welonie z włókien szklanych za pomocą kleju poliuretanowego. Papa wystaje poza krawędzie płyty styropianowej tworząc zakłady wzdłuż jednego boku na długości i szerokości.
Jak mocować styropapę ?
Styropapę należy układać na niepalnych podłożach tworzących równą płaszczyznę (podłoże betonowe, blacha trapezowa, oczyszczone stare pokrycia bitumiczne), najlepiej zagruntowanych odpowiednią masą asfaltową. Mocowanie płyt styropapy do podłoża odbywa się za pomocą przeznaczonych do tego celu klejów, z dodatkowym mocowaniem mechanicznym w strafach brzegowych. Podłoża należy zagruntować i pokryć bitumiczną paraizolacją, następnie na klej wskazany przez producenta przykleić styropapę. Ułożone pokrycie ze styropapy wymaga dodatkowego zabezpieczenia papą nawierzchniową. Na naszej styropapie można montować fotowoltaikę.
Styropapa
Skos dachowy
Kliny styropapowe
Papa nawierzchniowa termozgrzewalna
Klej poliuretanowy Styrpur Wydajność: ~ 8m2/puszka
Klej poliuretanowy Styrpur FAST szybkoschnący Wydajność: ~ 8m2/puszka
Uniwersalny klej poliuretanowy w postaci aerozolu. Świetnie nadaje się do napraw, prac hobbystycznych oraz mocowania elementów konstrukcji niebudowlanych i ozdobnych. Cechuje się dobrą przyczepnością, umożliwiając łączenie w dowolnej konfiguracji materiałów takich jak: beton, tynki, cegła, drewno, metal, styropian, płyty OSB i G-K oraz wełna mineralna.
Kołek do mocowania styropianu
Przykład mocowania styropapy
Przykładowy kominek do wentylowania styropapy
Widok kominka po zamocowaniu
Tabela oporu cieplnego dla styropianu